Każdy fan żeglarstwa pod koniec sezonu staje przed trudnym wyborem znalezienia odpowiedniego miejsca na zimowanie łodzi. Ogromna liczba pseudo portów i miejsc oferujących zimowanie nie ułatwia decyzji, dla tego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy kompleksową ofertę na zimowanie łodzi w Mikołajkach. Tylko u nas możesz mieć pewność profesjonalnej i fachowej obsługi.

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu zimowania łodzi i jachtów w hangarach na Mazurach. Zimowanie łodzi po dachem ogranicza możliwość uszkodzeń spowodowanych mrozem. Yachting Poland swoją siedzibę ma w Mikołajkach w samym centrum krainy Tysiąca Jezior w miejscowości nazywanej stolicą żeglarstwa w Polsce. Tu posiadamy hangary o łącznej powierzchni ponad 5 tyś metrów kwadratowych, gdzie bezpiecznie i profesjonalnie przygotujemy twoją łódź do sezonu zimowego. Nasze hale są strzeżone i w pełni przystosowane do zimowania jachtów i łodzi motorowych każdej wielkości.

Oferujemy:

  • wyciągniemy Twoją łódź z wody
  • bezpieczne zimowanie jachtu w strzeżonej hali
  • zwodujemy Twoją łódź na wiosnę
  • serwis i naprawę w czasie zimowania

Zimowanie jachtów i łodzi na Mazurach w Mikołajkach

Sposobów zimowania łodzi i jachtów jest wiele. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zimowanie jachtów na świeżym powietrzu – na zewnątrz. Łódź po wyciągnięciu z wody jest ustawiana w bezpieczny sposób na oponach bądź na specjalnie przygotowanych stojakach. W ten sposób łodzie bezpiecznie czekają na początek sezonu.

Wciąż jednak spotykane jest pozostawienie łodzi na wodzie – czy to w porcie, czy przy prywatnej kładce. Jest to najgorszy z możliwych sposobów – nawet jeżeli woda w danym akwenie rzadko zamarza ryzyko uszkodzenia jest bardzo duże. Woda, która ciągle znajduje się w porach laminatu zamarzając powoduje kosztowne uszkodzenia. Mało tego bardzo często dochodzi także do uszkodzeń w skrzyni miecza. Każdy kto rozważa pozostawienie jachtu na wodzie powinien liczyć się z możliwością bardzo kosztownych uszkodzeń.